PALLADIUM je nejen místem, kde si přijdou na své milovníci nákupů, střetává se zde současnost s naší historií. Umělecká díla umístěná u vstupů do kancelářských prostor z náměstí Republiky a z ulice Na Poříčí tak připomínají střípky věhlasné české minulosti.
Krov jízdárny
Dřevěný krov jízdárny byl postaven v letech 1857 až 1861 podle návrhu architekta K. Pichala. Hlavní nosnou kostru tvoří třináct obloukových rámů (skruží). Vlivem vlhkosti a dřevokazných hub byl nutný restaurátoský zásah. A tak byly obloukové rámy demontovány, převezeny do restaurátorské dílny a po opravě znovu osazeny na původní místo.
Skleněné sloupy
V letech 1983 až 1985 vytvořil výtvarník Václav Cígler unikátní skleněné sloupy pro stanici metra Náměstí Republiky. Cestující se tak mohli kochat pohledem na lom světelných paprsků na laminovaných broušených sloupech. V 90. letech byly objekty odsunuty a poničeny vandaly. Autor proto tyto stély adaptoval pro PALLADIUM a od podzimu 2007 je můžete najít ve vstupní hale kancelářských prostor.
Fontánová plastika
Autorem Jezdeckého nádvoří je významný současný výtvarník Pavel Roučka. Jako inspirace mu posloužila historie objektu. Struktura starých kamenů ze 17. století a koňské žlaby ze století 19. ho uchvátily natolik, že se rozhodl zakomponovat je do svého díla. Fontánovou plastiku tvoří 7 mramorových žlabů, ze kterých kaskádovitě stéká voda.
Děkujeme, brzo se ozveme.
Mám zájem o prohlídku
Zanechte nám na sebe kontakt, spojíme se s Vámi.